İSLAMİ BİLGİLER
cuma mesajı 212
İSLAMİ BİLGİLER
cuma mesajı 212
İSLAMİ BİLGİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İSLAMİ BİLGİLER

islam

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

cuma mesajı

YazarMesaj
fatma

https://i.servimg.com/u/f10/14/30/61/11/shanex11.jpg
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 110
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/11/09
Nerden Nerden : KAYSERİ

cuma mesajı Empty
MesajKonu: cuma mesajı   cuma mesajı EmptyCuma Ara. 04, 2009 7:54 am

-Ey iman edenler! Cuma günü namazcuma mesajı Hayirlicumalarcopywb6eggy9 için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.
“İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur;
Biri, zulüm gören kişinin duası
öbürü de mü’minin kardeşine gıyabında ettiği dua.
Kul nâfilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim. Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağ olurum,göreceği gözü olurum ( Hadis) sevilen kullardan olmak duasıyla , cuma mesajı Dua3mb12pzsp1 Enes İbni Malik (Radıyallahu anh)dan rivayet edildiğine göre, Rasülullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “Her kim Cuma günü ve gecesi, bana yüz kere salat okursa, Allahu Teala onun ahiret isteklerinden yetmiş, dünya hacetlerinden de, otuz olmak üzere yüz arzusunu yerine getirir ve size hediyeler geldiği gibi, o salatları da bana arz edecek bir meleği Allahu Teala bu hususta görevlendirir. Şüphesiz benim ölümümden sonraki bilmem, sağken bilmem gibidir cuma mesajı Cumaqe0nc8 Lailahe illallah Cuma’nin sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradimi ver.
Melekler duasiyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapilarini aç, benim günahimdan geç.

Benim günahim varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
Ilahi kabre vardigim gece lütfeyle, yalniz kaldigim gece bilmedigimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser sarabina daldir, ulu cemalini göster.
Gece gündüz yalvaririm sana dünya ve ahiret muradimi ver bana.
Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.
Cuma gibi günümüz var. Islam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
Sirrim sübhanim Allah, derdim dermanim Allah, gafil kuluna gam düsmüs, yetis imdadimiza ya Muhammed.
Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umariz senden sefaat.
Lailahe illallahtir özüm, Muhammed Mustafadir sözüm, ihlas-i serif ile yikadim yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.
Bugün Cuma günüdür. Dinim Islam dinidir. Dinimin Islam dini olduguna, yetmis binin nisfina, mühürledim üstüne.
Lailahe illallah üç muradim var, biri cennet, bir irmak diyarini görmek. Aç cemalini göster diyarini.
Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvaririm sana. Her zaman sana muhtacim, cemalini göster bana.
Cennetine davet et Allahim kabrimizde rahatlik, siratta selamet, tatli canimiz sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.
Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
Lailahe illallah selalar duasi için, Muhammedün Resullullah arsi ala gölgesi için hastalara sifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.
Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.
Ya Celil, etme zelil, gönder delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasini ulastir, duaya açilan elleri icabete eristir.
Allahim senden baska kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arsi alaya Muhammedün Resullullah sükür Mevlaya.
Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.
Lailahe illallah günahlarimiz af eyle, Muhammedün Resullullah makamimi nur eyle.
Ilahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duami sana emanet ederim.
Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.
Lailahe illallah ve cellehü edasi ile, Rabbim muradimizi ver melekler duasi ile.
Lailahe illallah kalbimizi karartma, rizkimizi azaltma, kabrimizi, daraltma, senden baska kapi aratma, muhannete muhtaç etme.
Lailahe illallah imanla sabir, Muhammedün Resullullah azapsiz kabir.
Allahim beni af eyle, her derdimi def eyle, rizkimizi bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabini muktedir eyle.
Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eshedü en la ilahe illallah ve eshedü enne Muhammeden abduhü ve rasülühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.
Allahim seytanin serrinden, kabirdeki yilanlardan, çiyanlardan, ölümün dehsetinden, kabirin azabindan, siratin zulmetinden muhafaza eyle Allahim.
Ölümün hayirlisini, üç aylarin birisini, Yasinin yarisini okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.
Amin.
[/size]
cuma mesajı Cumanzvc4 RABBIM BIZI SADAKATLI KULLARINDAN EYLESIN.KULA YAPILAN SADAKATSIZLIK YARADANA YAPILMAKTA OLAN SADAKATSIZLIKTEN GELIR.INSAN ALLAH'A SADIK OLURSA KULA DA SADIK OLACAKTIR...
cuma mesajı Cumamesajpm9 Bugün bayram olsun.
Hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla!
Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla!Cumanız mübarek olsun!
Olsun ki, yürekler atsın Allah Allah diye.
Olsun ki, aşk-ı Muhammed gönüllere azık olsun.
Olsun ki, paramparça bu ümmet;
kardeşlik bilinciyle kaynatılmış, tevhid temeli üzerine kurulmuş,
çatısı Kuran, ziyneti sünnet olan bir kaleye dönüşsün

cuma mesajı Cumaamnl1nz5
......h@y@t bir uykudur,
ölünc€ uyanır insan;
s€n €rken davran,
ölm€d€n önc€ uyan ......

Hiçbir mazereti olmaksizin ve kasden namaz kilmayanin ALLAH C.C. bütün iyi
amellerini siler, tevbe edip yeniden ALLAH'a dönünceye kadar onunla hiçbir
ilgisi kalmaz" Hadis'i serif (isfahani)

cuma mesajı Imza2
cuma mesajı Besmele1 'ALLAH'im Euzü besmelenin yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Fatiha-i serif yüzü suyu hürmetine;

ALLAH'im Taha ve yasin-i serif yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Kelam-i Kadim'in yüzü suyu hürmetine;
Ululugun hakki içincuma mesajı Virgulazametin hakki için;
Nurundan nurunu yarattincuma mesajı Virgulkainati da o Nurla donattincuma mesajı Virgul o Nur'un yüzü suyu hürmetine ve o Nur'dan halkettiklerinin yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Bütün Peygamberlerinincuma mesajı VirgulAdem Aleyhisselam'incuma mesajı Virgul Nuh Aleyhisselam'incuma mesajı Virgul Ibrahim Aleyhisselam'in Musa Aleyhisselamin cuma mesajı VirgulIsa Aleyhisselam'in yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im! Ashab-i kehfin ve Ashab-i kiram'in yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Süheda'nincuma mesajı VirgulPiran-i izam'in yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Mübarek beldelerincuma mesajı Virgulgün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Seçkin meleklerin Cebrail Aleyhisselam'incuma mesajı VirgulMikail Aleyhisselam'incuma mesajı Virgul Israfil Aleyhisselam'incuma mesajı VirgulAzrail Aleyhisselam'in ve diger meleklerin yüzü suyu hürmetine;
Istemem icap ettigi halde istemesini bilmedigimcuma mesajı Virgulfakat senin bildigin seyleri ihsan ve ikram buyur!
Habib'in ne istemis ise onu istiyorumcuma mesajı Virgul onun yüzü suyu hürmetine bize de ihsan buyur!
Zatina neden siginmissacuma mesajı Virgulben de ondan sana siginiyorum.Bilmedigim tehlikelerden de beni muhafaza buyur!'
[/sicuma mesajı Duaze]
Allah için sevenler güler yüz ve tatlı sözle buluştukları zaman günahları sonbahar yaprakları gibi dökülür. Allah için sevdiğimiz tüm güzel insanların ve sizlerin günü hayırlı ve cumanız mübarek olsun [size=16cuma mesajı Besmele1]ALLAHU TEALA TÖVBE EDİP TÖVBESİNDE SADIK OLAN KULLARDAN OLMAYI NASİP EYLESİN CÜMLEMİZE…
NE GÜZELDİR”YA RABBİM BEN PİŞMANIM” DİYEBİLMEK….

NE GÜZELDİR AFFET DİYEBİLMEK….
GÖNÜLDEN KAYNAYIP DİLDEN HAK TEALAYA UZANMASI VE YER BULMASI,
BÜTÜN MELEKLERİN AMİN DEYİŞİ NE GÜZELDİR
”YA RAB” DEYİNCE,RABBİMİZİN ”BUYUR KULUM ” DİYEREK CEVAP VERMESİ ,
”BEN PİŞMANIM BÜTÜN YAPMIŞ OLDUĞUM GÜNAHLARDAN” DERKEN SAMİMİYETLE TESLİM OLABİLMEK VE RABBİM MELEKLERİNE:”ŞAHİT OLUN KULUMU AFFETTİM” DİYE BUYURMASI NE GÜZELDİR…
NASUH TÖVBESİ ETMEYİ ,TÖVBE KAPISINDAN GEÇMEYİ CÜMLEMİZE NASİP EYLE YARAB..
ALLAHU TEALA TÖVBE EDİP TÖVBESİNDE SADIK OLAN KULLARDAN OLMAYI NASİP EYLESİN CÜMLEMİZE…

”BEN PİŞMANIM BÜTÜN YAPMIŞ OLDUĞUM GÜNAHLARDAN” DERKEN SAMİMİYETLE TESLİM OLABİLMEK VE RABBİM MELEKLERİNE:”ŞAHİT OLUN KULUMU AFFETTİM” DİYE BUYURMASI NE GÜZELDİR…
ALLAHU TEALA TÖVBE EDİP TÖVBESİNDE SADIK OLAN KULLARDAN OLMAYI NASİP EYLESİN CÜMLEMİZE…

cuma mesajı Cumabm8 [center]İçime sığmıyor hüzünlerim;
Sana geliyorum; düşe kalka.
Susuyor dilim;
Senin huzurunda sözlerim "gözlerimden" akıyor..
Adın DuA!
Özüm DuA!
DuA'ya Sakla/n/dım; ben/i kimse bulamasın!

cuma mesajı User_offline

« Yanıtla #241 : 21 Ağustos 2009 - 06:27 »
« Yanıtla #241 : 21 Ağustos 2009 - 06:27 »

cuma mesajı User_offline
[/center]

cuma mesajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CUMA DUASI
» Cuma Günü Gusletmek